Η Λάρισα επικράτησε με 2-0 της Κοζάνης στο AEL FC Arena, για την 20η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Super League 2.

Ο Χάρης Ηλιάδης με κεφαλιά στο 6ο λεπτό και ο Κώστας Παπαγεωργίου με σουτ στο 20ο λεπτό ήταν οι σκόρερ της ομάδας του Παύλου Δερμιτζάκη. Η ΑΕΛ μπήκε πιο δυνατά στο ματς και με καλή κυκλοφορία της μπάλας κατάφερε να βρει τους διαδρόμους προς τη μεγάλη περιοχή της Κοζάνης. Οι «βυσσινί» πίεσαν από το ξεκίνημα του αγώνα έβαλαν δύο γρήγορα γκολ και έφθασαν σε μία ακόμα εντός έδρας νίκη.

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου, Μαϊδανός, Ηλιάδης, Γιανναράκης (46' Καλουτσικίδης), Θωμαΐδης, Αντράντα, Κ. Παπαγεωργίου (68' Στίνα), Μαυριάς (91' Παπαδόπουλος), Κοσσονού (69' Νίνο), Πεντρόσο (78' Φατάι).

Κοζάνη (Άγγελος Διγκόζης): Μπογκντάνοβιτς, Πάνος, Σουλιώτης (57' Ίτσιος), Κούφας, Τάτσης, Σιατραβάνης (46' Μάγκανιτς), Νάτσος, Αναστασόπουλος, Καλλέργης, Γιάκος (80' Κανούλας), Ποζατζίδης (46' Μαξίμοβιτς).