Ο Βόλος μπήκε με το… δεξί στο νέο πρωτάθλημα της Super League. Η ομάδα της Μαγνησίας επικράτησε 2-0 του Ατρόμητου στο Περιστέρι με γκολ που πέτυχε στο 77ο λεπτό ο Δουβίκας και με το πέναλτι του Μπαριέντος στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο με δέκα παίκτες, καθώς στις καθυστερήσεις του πρώτου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ρισβάνης.
Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Γκάλο, Ρισβάνης, Γούτας, Κιβρακίδης, Τομάσεβιτς (84' Χαρίσης), Ούμπιδες (84' Ενσικουλού), Σάλομον, Αγκάγιεφ (46' Μουνίθ), Ραμπέγιο (46' Στρούγγης), Μανούσος (65' Γιακουμάκης).
Βόλος: Γκαραβέλης, Τέκιο, Κολόμπο, Σάντσες, Φεράρι, Ριένστρα, Μπαριέντος (90'+4 Κρητικός), Περέα (81' Γέντρισεκ), Μαρτίνες (67' Κιάκος), Γκουαροτσένα (46' Μπαρτόλο), Δουβίκας.