Το 2021 έφερε και την πρώτη νίκη για τον Βόλο μετά από οκτώ ματς και 2,5 μήνες χωρίς τρίποντο στη Super League. H ομάδα της Μαγνησίας επικράτησε με 1-0 του Ατρόμητου χάρη σε γκολ του Περέα ενώ ο Ουάρντα πραγματοποίησε την τελευταία του εμφάνιση με τον Βόλο, φορώντας μάλιστα και το περιβραχιόνιο του αρχηγού.
Ο Βόλος ήταν ανώτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς με τον Ουάρντα να χάνει σπουδαία ευκαιρία μόλις στο 7ο λεπτό αλλά  δεν μπόρεσε να σκοράρει. Ο Αιγύπτιος απείλησε ξανά τρία λεπτά αργότερα και το γκολ ήρθε τελικά στο 36′. Από κόρνερ του Ουάρντα με πάσα, ο Περέα νίκησε τον Γκάλο στον αέρα και με κεφαλιά έκανε το 1-0.
Ο Κιβρακίδης έχασε τεράστια ευκαιρία στο 59′ για το 1-1 με τον Κλέιμαν να κρατάει το μηδέν ενώ ο Ουάρντα είχε ακόμη μία ευκαιρία στο φινάλε του ματς το οποίο βρήκε τον Βόλο νικητή με 1-0 και τον Ατρόμητο να βυθίζεται ακόμη περισσότερο, μένοντας για πέμπτο σερί ματς χωρίς νίκη.